21 maja 2016

zmiana szablonu - post informacyjny

Jak zauważyliście - zmieniłam wygląd bloga. Zmiany są pewnie irytujące dla większości czytających, bo wszystkiego trzeba szukać. Jednak ten szablon wydaje mi się lepszy, bo można dotrzeć do starych postów.

Zmiany są w toku, bo primo nie brak mi czasu na ich dokończenie, secundo nie jestem pogromcą komputerów jeno zwykłą kurą domową przeto wszystkie ustawienia sprawdzam metodą prób i błędów... czyli klikam coś - zatwierdzam i sprawdzam co to zrobiło :-] Czasem zrobi coś fajnego czasem nic wiele, czasem nie wiadomo o co kaman i jak z tego wyjść :P

Umyśliłam sobie, że w tle będą symbole belgijskie. Na początek pozbierałam z netu różne obrazki i wrzuciłam bez ładu i składu do jednego... wygląda jak pół dupy zza krzaka, żre się z tekstem właściwym... Zrobię inne tło, ale niestety potrzebuje na to więcej niż 15 minut... Kiedyś się wezmę...:-)

Dla mnie to zabawa, jak Mahjong czy inne tam gry. W sumie nie zmieniam po to, by lepiej wyglądało, ale żeby było inaczej. Ja już tak mam, że muszę wszystko co jakiś czas poprzestawiać i przemeblować (nie tylko w blogu, ale w całym życiu). No, ileż można mieć jeden szablon? (jedne buty, majtki, obrus, samochód, telefon, komputer, kolor na ścianie)* niepotrzebne skreślić) :-)

Podczas takich zabaw dowiaduję się zwykle wielu ciekawych rzeczy na temat bloggera. Przy okazji zainstalowałam sobie google analytics, do szczegółowej analizy odwiedzin... Też interesujące...

Jutro może napiszę coś normalnego...16 maja 2016

Dinant, czyli odkrywamy belgijskie górki

Dinant to miasto w walońskiej prowincji (województwie) Namur, położone nad rzeką Mozą. O tym mieście napisano już sporo, więc nie będę się powtarzać. Zajrzyjcie chociażby tu:

http://navtur.pl/place/show/1148,dinant

To miasteczko jest bardzo popularne. Polecali nam jego odwiedzenie zarówno Polacy jak i Belgowie. W końcu musieliśmy tam pojechać. Potwierdzam dziś, że warto. Pogodę mieliśmy przeciętną - nie za ciepło, ale nie padało (tam kilka kropel spadło). Wiatr tam jednak sobie pozwala dosyć, jak to w górach.
Jedno co mi się rzuciło w oczy, a raczej w uszy, to że tam ludzie nie są tacy oblatani w językach jak tu we Flandrii. Być może akurat tak trafiłam, ale... głównie francuski i tyle. Babeczka ze sklepu z pamiątkami gadała po niderlandzku i była bardzo miła i ciekawska - taka swojska. W wielu innych miejscach ludzie na pierwszy rzut oka jacyś tacy sztywni i jakby mniej otwarci niż tu u nas we Flandrii. Ale byliśmy tam zaledwie kilka godzin i mogę się mylić.