14 czerwca 2015

pachnąca wycieczka, czyli Ogród Różany w Sint Pieters Leeuw

Zgodnie z wcześniejszymi planami odwiedziliśmy dzisiaj olbrzymi ogród różany w Sint-Pieters-Leeuw. Ogród ów sąsiaduje z zamkiem Coloma. W ogrodzie znajduje się też muzeum róż, ale sama wizyta w ogrodzie była dla nas wystarczającą atrakcją, przeto muzeum sobie odpuściliśmy. 

Pogoda nam dopisała - gorąco, słonecznie, po prostu idealnie na spacer wśród róż. Spędziliśmy tam ponad godzinę i wyszliśmy oszołomieni zapachem różanym. Piękne miejsce, polecam wszystkim miłośnikom róż i nie tylko. Zrobiłam ponad 200 zdjęć i wszystkie są piękne, znaczy zdjęcia jak zdjęcia ale obiekty, ale wrzucę tu tylko te, które najbardziej mi się podobały.
Ogród pełen jest jaskrawych kolorów i intensywnych zapachów. Znajdujemy tam najróżniejsze gatunki róż z całego świata. Osobiście pierwszy raz widziałam róże z falbankowatymi płatkami i róże w ciapki.

Co najważniejsze w tym wszystkim - oglądanie tego całego pachnącego kwiecia jest za darmo. Fajnie też, że na terenie parku jest miła restauracja, gdzie można coś wszamać, wypić, czy zjeść lodziczka, z czego oczywiście skorzystaliśmy.

zamek Coloma


japoński ogród różany

zamek Coloma

flamandzki ogród różany
międzynarodowy ogród

jaki kraj taki ogród :P

tu: adres, godziny otwarcia

5 komentarzy:

Pisz śmiało. Podpisz się jednak, gdy komentujesz z anonima