1 lutego 2020

Monchau. Urocze niemieckie miasteczko tuż przy granicy z Belgią.

W czasie ferii świątecznych byliśmy na wycieczce w Monschau
Miasteczko leży nad rzeką Rur w zachodnich Niemczech, nie daleko od Belgii i jakieś 40 km od Aachen (Akwizgranu). Miasteczko to odkryłam przypadkiem klikając sobie po instagramie. Nie żałuję, że tam pojechaliśmy. Zimno trochę było, ale mimo wszystko fajnie. Na pewno wybierzemy się tam ponownie w sezonie letnim, by połazić po górkach i posiedzieć nad wodą z piwkiem czy kawusią. Fantastyczne i urokliwe miejsce.

Monschau znajduje się na obrzeżach Narodowego Parku Eifel, a sam park też jest niczego sobie - jak widzę w internetach - i kiedyś musimy go sobie obejrzeć z bliska. .


5 komentarzy:

 1. Witam,dzięki za cudowną wycieczkę znowu sobie pozwiedzałam o historii poczytam na googl-ach cudowne miejsce ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo :-) W realu to miejsce jest o wiele piękniejsze niż na zdjęciach z telefonu (fotograf co prawda był ze mną, ale jeszcze się nie podzielił z matką swoimi zdjęciami :-) )

   Usuń
 2. Wyjątkowo klimatyczne i urokliwe miasteczko nad rzeczką. Szczególny urok mają piękne, stylowe domki. Wprawdzie bałabym się tak blisko wody mieszkać, ponieważ powódź się zdarza, ale szmer wody ma swój urok, a słuchać można godzinami.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym tam mieszkać na co dzień nie chciała, ale tak na wakacje, na weekend to po prostu bajka - pięknie, spokojnie, uroczo... Dzięki za odwiedziny. Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Pisz śmiało. Podpisz się jednak, gdy komentujesz z anonima