6 lipca 2019

Muzeum Afrykańskie. Fotorelacja.

Jakiś czas temu odwiedziliśmy Królewskie Muzeum Afryki Środkowej w Tervuren (nie daleko Brukseli) .

Nie będę tu pisać na nowo historii muzeum, bo w wikipedii jest wpis po polsku, więc jak ktoś ciekawy, niech zajrzy tam ⇰ Królewskie Muzeum Afryki

Powiem tylko, że moim dzieckom w tym muzeum bardzo się podobało. Wypchane zwierzęta afrykańskie, czaszki, szkielety, owady, kamienie, minerały i wiele innych eksponatów, które ciekawych świata miłośników natury  zawsze interesują.

Mnie też się podobało... O ile można mówić o "podobaniu" wspominając czasy kolonii, czyli niszczenie przyrody, bezlitosne gnębienie, wykorzystywanie i  mordowanie niewinnych ludzi oraz zwierząt dla fanaberii jakiegoś pieprzniętego króla czy innych popaprańców, którym się w dupie poprzewracało.

Historia Konga jednak jest fascynująca. Polecam wszystkim z całego serca przeczytanie książki Davida Van Reybroucka pt. "Kongo. Opowieść o zrujnowanym kraju", o ile oczywiście lubicie reportaże i grube książki, bo to kawał cegły jest.

Z rzeczy, które trzeba wiedzieć o muzeum to to, że dzieci do 18 lat mają wstęp gratis. Studenci  18-26 lat za bilet zapłacą 4€. Dorośli po 12€. Koło muzeum jest całkiem spory darmowy parking.
W muzeum jest kawiarenka i restauracja. Budynek muzeum znajduje się w ogromnym parku, gdzie można pospacerować, posiedzieć na ławeczkach  albo poleżeć na trawie - jak kto woli :-)

niektórych eksponatów można dotykać, a nawet niemi hałasować ;-)
jakieś podobieństwo jest

kupy słonia a na nich motyle
biedne małpki


widok na muzeum przez akwariumhttps://www.africamuseum.be/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pisz śmiało. Podpisz się jednak, gdy komentujesz z anonima